Upcoming events

Blší trh s domácimi potrebami
Komunitná nadácia Zdravé mestoChcete sa zbaviť nevyužívaných kuchynských potrieb a zároveň pomôcť dobrej veci?Alebo si chcete zadovážiť kuchynské náčinie sa skvelé ceny?Vaše nevyužívané kuchynské potreby môžete venovať nám, Komunitnej nadácii Zdravé mesto, my ich roztriedime, naceníme a v piatok, 26. júla, predáme na blšom trhu s kuchynskými potrebami v kultúrnom centre Záhrada.Celý výťažok z predaja venujeme Centru materiálnej pomoci a rodinám v núdzi v Banskej Bystrici.ZÁKLADNÉ INFONevyužívané kuchynské náčinie nám od 19. do 24. júla môžete priniesť na tri zberné miesta Záhrada - Centrum nezávislej kultúry pracovné dni a víkend od 12:00 do 22:00Artforum Banská Bystrica pracovné dni od 10:00 do 18:00, sobota od 9:00 do 12:00Komunitná nadácia Zdravé mesto/Healthy City Community Foundation. pracovné dni od 9:00 do 17:00 AKÉ KUCHYNSKÉ POTREBY NÁM MÔŽETE VENOVAŤ?Jednoducho povedané, poteší nás naozaj čokoľvek. Hlavnou zásadou však je, aby boli kuchynské potreby, ktoré nám venujete, čisté a funkčné.Máte doma 35 habariek alebo 16 panvíc? Nezmestia sa vám na poličky hrnce či obedové súpravy, ktoré ste dostali pred dvadsiatimi rokmi na svadbu (od všetkých piatich tiet)? Máte jeden šuflík plný škrabiek na zemiaky, vykrajovačiek, milých malých formičiek alebo varešiek? Vlastníte toľko naberačiek, že aj keby ste sa zbavili polovice z nich, každej domácnosti vo vašom vchode by ste mohli darovať dve - a stále by vám ostalo desať? Výška na sebe naukladaných plechov v špajzi už presahuje jeden meter?Ak ste si na čo i len jednu z týchto otázok odpovedali slovami "ÁNO, PRESNE!", radi vás vašej kuchynskej ťažoby zbavíme. Venujte nám čokoľvek, čo súvisí s príbormi, taniermi, miskami, pečením, varením, smažením, stolovaním, strúhaním, vykrajovaním, a vlastne akékoľvek kuchynské potreby spojené s jedením a pitím, my ich vytriedime, naceníme a ponúkneme na predaj na blšom trhu. Príklady toho, čo radi prijmeme, uvádzame na inštruktážnom plagátiku.Celý výťažok poputuje Centru materiálnej pomoci a rodinám v núdzi.P.S. Elektrické zariadenia neprijímame. Máme záujem len o predmety, na ovládanie ktorých nám stačia naše vlastné sily.
#Iné
Info
NETWORKING FESTIVAL 2024
(ne)formálne letné stretnutie siete podnikavých ľudí s rodinami na zdieľanie nápadov a spoluprácuÚčasť je vzhľadom na obmedzenú kapacitu podmienená zakúpením vstupenky. Predaj bude spustený do 28.7. prípadne do naplnenia kapacity eventu. KEDY: 30.07.2024 od 17 do 21 hod.KDE: CNK Záhrada, Námestie SNP 16, 974 01 Banská Bystrica PROGRAM17:00-17:30 Registrácia17:30-21:00 (ne)formálny networking s tombolou a párty s DJom T MIKE pod holým nebom        POKYNY PRE ÚČASTNÍKOV 15 eur /vstup (V cene je prípitok a drobné občerstvenie) Drinky budú v réžii každého účastníka na bare. Zabezpečené drobné občerstvenie. Môžete priniesť koláčiky, pagáčiky, klobásky, studené misy. :) Počas celého večera bude prebiehať zlosovanie tomboly od sponzorov podujatia. Ak máte záujem stať sa sponzorom/ partnerom podujatia, uveďte to pri registrácii.*  Tombolový lístok si budete môcť zakúpiť priamo na podujatí. PRE KOHO JE EVENT URČENÝFestival je určený pre kohokoľvek, vrátane rodinných príslušníkov.Prinesť si môžete aj deky či spoločenské hry. Na osvieženie budete mať k dispozícii fontánu.   ORGANIZÁTORI PODUJATIA- Biznis stretko podnikavcov, VIZIO komunita, Business Meet, Wanita, Opravári spoločnosti PARTNERI PODUJATIA- CNK Záhrada, AXIM, MERINEO, VIZIO, TECHNOBOX, Bystriny, Link Banská Bystrica, PROGNESSA SPONZORI PODUJATIA- Sponzorom sa môže stať každý. Dajte nám o sebe vedieť v registrácii na tomto odkaze https://forms.gle/T4hkm6d3yRcZ8ppd9
#Festival
Tickets
Festival náhradného rodičovstva v Banskej Bystrici
Návrat, o.z.Festivalový deň prinesie až 12 príbehov o adopcii, pestúnstve a náhradnej osobnej starostlivosti, ale aj o náročných situáciách detstva, rodičovstva, človečenských hodnotách a nádeji. Rozprávačmi budú ľudia s vlastnými skúsenosťami.Chystáme aj Poradňu nielen o adopcii, v ktorej sa budú striedať naši odborníci a tešíme sa aj z ďalších sprievodných aktivít pripravených pre dospelých i deti. Centrum včasnej intervencie v Banskej Bystrici ponúkne rodičom a deťom hrový workshop o ranom vývine, čo a ako si všímať.Festival oslavuje rodičovstvo, ktoré vzniká PRIJATÍM dieťaťa a jeho životného príbehu. Sprievodné aktivity pre deti a rodičov budú hravé, ale komorné, s ohľadom na deti citlivé k silným a nečakaným zvukom, množstvu ľudí a rýchlym zmenám. Pripravená bude aj čitaréň a oddychová zóna.Vstup na festival je dobrovoľný. Odporúčaný príspevok je 10 eur na dospelú osobu.PROGRAM:10,00 Otvorenie FestivaluDiskusie a rozhovory:10,30 O margarétach s prenikavou vôňou (dve krásne ženy sa obzrú za vlastným detstvom, ktoré ovplyvnilo pestúnstvo a náhradná osobná starostlivosť, fakt sú parádne!)11,45 Ako sa rodia adoptívne mamy (tri mamy odbehnú od detí, aby podporili iné mamy a ostatných - načúvajme im!)13,15 Keď si otcovia dajú pokec (traja muži sa zídu, aby spolu hovorili o adopcii, športe a živote - nepremeškajme to!)14,30 Jasná správa o nevyhnutnosti vzťahu (on a ona porozprávajú prečo si vybrali práve túto Drobulienku alebo si vybrala ona ich?) + prekvapenie (toto bude voňavá a silná káva festivalu)15,45 Jednoducho Rodina (keď sa stará mama stane mamou a vnučka dcérou - bude to hlboké a dôležité)
#Festival
Info
Koncert Tolstoys - Banská Bystrica
Tolstoys s novým albumom v bystrickej Záhrade! - THERE'S NO LIMIT TO LOVE - TOLSTOYS → Klip Time In Space: youtu.be/cYXIczu9Nso→ Single z albumu: toys.lnk.to/new.songsV útrobách búrlivého Berlína žije skupina známa ako Tolstoys, ktorej korene siahajú od Slovenska cez Nemecko až do ďalekého Nového ZélanduDo Záhrady prichádzajú so svojim najnovším albumom "No Limit To Love" - mystickú tapisériu utkanú z éterických vlákien čarovného slovanského trip-hopu a prastarých harmónií hippie psychedélie. Ich live show je úprimná a zároveň tajomná, divoká, ale zraniteľná, plná ľudského tepla, sexy rytmov, starých kúziel a novej radosti. Dovoľte im zapáliť oheň vo vašej duši a vziať vás na nezabudnuteľné dobrodružstvo, kde láska nepozná hranice a srdce nachádza útechu v ríši piesní.Od víťazstva v kategórii Debut roka na RHA 2017 odohrali Tolstoys viac ako 200 živých vystúpení. Medzi ne patrili Eurosonic, BUSH, MENT, ale aj veľké domáce festivaly (Pohoda, Grape, Colours of Ostrava). Absolvovali turné po Slovensku, Česku a Nemecku, predskakovali Tomovi Odellovi, Lole Marsh a Easy Life. Ich frontmanka Ela Tolstova bola vybraná do Forbes 30 pod 30 a po vydaní ich 2. albumu Mirror Me, ktorý bol nominovaný na album roka 2022, sa objavili na najväčšom billboarde na Times Square v New Yorku.VSTUPENKYpredpredaj: dospelí 10€ / študenti 8€na mieste: 12€Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
#Koncert
Tickets