Event detail
Autorské čítanie s NoMantinels
Date 30. 11. 2023
Time 18:00
Venue Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Prezentácia začínajúceho aj etablovaného kvír autorstva a ich diel

Projekt platformy Dúhový rok, kvír divadlo Nomantinels sa zaoberá témami rodu, pohlavia, rodovej rovnosti, potláčania rodových stereotypov a bojom proti diskriminácii a násiliu na ženách. Organizuje a organizoval festival Drama Queer, Mesiac LGBTI histórie, dramatické autorské čítačky, vedie kurzy a workshopy pre kvír ľudí a vydáva kultúrno-spoločenský magazín QYS.

Spoločne so svojim autorstvom momentálne cestuje po Slovensku a skrz autorské čítačky prezentuje začínajúce aj etablované kvír autorstvo a ich diela.

Marek Hudec je produkčný, publicista a spisovateľ na voľnej nohe. Spolupracuje s viacerými projektanti a festivalmi v oblasti literatúry a života LGBTI+ komunity, v minulosti bol kultúrnym redaktorom v denníku sme. Vyšli mu zatiaľ dve knihy, Prosté rozprávky a Uzol.

Andrej Kuruc je zakladateľ  divadla NoMantinels a autorom dramatických textov a poviedok. Získal ocenenia Dráma 2005 a prémiu v súťaži Poviedka 2010. Tento rok vydal svoj debutový román, Stratení v nahrávkach. 

Sabrina Katonoff je začínajúca spisovateľka, produkčná, esejistka a komentátorka, ktorej texty vychádzajú v magazíne QYS a v mesačníku Kapitál. Vo svojej tvorbe sa venuje transrodovosti, sexualite a mentálnym poruchám.

Jana Varcholová sa narodila v Košiciach, vyštudovala jazyky a literatúru v neďalekom Prešove a stále žije (prevažne v Bratislave). Nevenuje sa športu, pečeniu ani lúšteniu sudoku. V roku 2016 vydala svoj básnický debut Tanečnica na špičke a najbližšie jej vychádza zbierka poviedok Len trochu v poriadku.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podujatie podporilo Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko v
spolupráci s Equal Rights Coalition (ERC).