Event detail
Koncert Bad Karma Boy
Date 25. 11. 2023
Time 19:30
Venue Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Kamaráti z kapely Bad Karma Boy nás už dlho neboli pozrieť, preto sme sa rozhodli spojiť návštevu s koncertom v Záhrade.


Kapelu netreba nijako výrazne predstavovať, keďže patria medzi stálice slovenskej alternatívnej scény. Počas vyše desiatich rokov existencie stihli vydať tri skvelé štúdiové albumy a odohrať desiatky koncertov v kluboch, ako aj na najväčších československých festivaloch. Najmä tretí album Prekrásny nový svet priniesol formácií výraznejší prelom a to vďaka značnému štýlovému posunu a odvahe experimentovať. Trojročná príprava platne priniesla na domáce pomery svetovú kvalitu a kritici sa predbiehali v superlatívoch. Na albume spolupracoval producent Pišta Kráľovič (FVLCRVM, Nvmeri) a k psychadelickým tónom tak pribudlo viac elektroniky.


Obsadenie: 

Juraj Marikovič /gitara, spev/

Adela Tihláriková /klávesy, spev/

Roman Lauko /bicie/

Alan Prekop /basa/


"Kto zažil ich koncert, môže konštatovať, že sa nejedná o rutinu. Ich svetelné a zvukovo vypiplané predstavenia sú skutočne elektrizujúcim zážitkom.”  V posledných rokoch nie sú ich klubové koncerty samozrejmosťou, preto sa na nich nesmierne tešíme.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.