Event detail
Dvojkoncert Vlado Nosáľ & The Avedons + Ciao Lucifer /NL/
Date 13. 10. 2023
Time 19:00
Venue Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Nemajte strach, piatok trinásteho bude v Záhrade veľmi príjemný.

Vlado Nosáľ je pesničkár, ktorý má rád pekné melódie, škaredé akordy a texty tak akurát. Pôsobil v kapele Queer Jane a popri tom si na konto pripísal aj medzinárodnou spoluprácou s umelcami ako Boo Hewerdine či legendárnymi The Brian Jonestown Massacre.

Queer Jane je však už minulosťou. Vlado kapelu rozpustil, prefarbil si vlasy na červeno a do zoznamu interpretov domácej alternatívnej scény treba dopísať nový projekt - Vlado Nosáľ & The Avedons. Skupina pôsobí v zložení – Vlado Nosáľ (spev, gitara), Lukáš Valter (basa), Barbara Vojtašáková (klávesy, spev, perkusie) a Jerguš Vyskočil (bicie, spev).

Ciao Lucifer, indie-popové duo z holandského Amsterdamu, sme mohli u nás zažiť minulý rok. Tvorba tejto kapely a hlavne ich živé vystúpenie však bolo natoľko intenzívne, že sme ich do Záhrady pozvali opäť.

Ich tvorba je veselá a energická. Ak sa však do hudby a textov započúvate pozornejšie, budete počuť, ako do piesní zaplietli svojich démonov a v skutočnosti spievajú o veľmi osobných veciach. Ako však sami tvrdia: "Ak je konečným výsledkom to, že robíme ľudí šťastnými a dokážeme ich roztancovať, je to misia splnená."

Tešíme sa!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.