Event detail
ELI a kol. / Mirka Eliášová: Škatulenie [cz]
Date 17. 9. 2023
Time 16:00
Venue Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Škatulenie pozýva do sveta fantázie, v ktorej sa zdanlivo obyčajné veci menia na niečo nevšedné. Stačí otvoriť oči, zapnúť predstavivosť, rozhýbať sa a hrať sa.

Čo všetko môže predstavovať krabica? A čo vtedy, keď je ich viac, sú rôzne veľké alebo v nich niekto býva? Ako ich môžeme obývať my? Premiestniť, poslať, preskočiť, posunúť, prestavať alebo obehnúť? Ako prezívame prekvapenie? Sme zvedaví? Vieme odhadnúť, čo alebo kto je v krabici? ako znie? Aká je ťažká? Môžeme je niečo zveriť? Viem, odkiaľ krabica pricestovala a akú dlhú cestu prekonala? A kam patrí?

Predstavenie v sebe spája tanec, živú hudbu, performanciu, prvky improvizácie a technológie. Zoznamuje deti s uvažovaním o priestore a architektúre, o fyzikálnych zákonoch, preprave a cestovaní krabíc, ale aj o dôležitosti prianí a snov. 

"Zkušená autorka dětských představení, Mirka Eliášová, přinesla novou interaktivní hru, která volně navazuje na její předchozí kus Svět z papíru. Tentokrát není v hlavní roli samotný papír, ale papírové krabice.

Je pravda, že tato rekvizita ještě ve spojení s videoprojekcí poskytuje autorce skvělý nástroj pro vytváření rozličných míst. Děti se tak ocitají ve snovém architektonickém světě, mají možnost stavět vysoké domy, hrát si mezi nimi na schovávanou, jít na procházku, vnímat prostor kolem sebe a třeba i postavené stavby zbořit a postavit jiné. (...)

Témata s papírem Mirce Eliášové velmi sedí, inspirují ji k nazírání věcí jinýma očima a dávají jí možnost skvělého partnera pro tanečníky.

Rodiče, pozor, objevila se další dobrá zábava pro nadcházející ospalé a šedivé měsíce. Krabice… " (Lucie Štádlerová, Taneční aktuality)

Pre deti od 4 do 12 rokov.

Vstupné: 4/3 eur

CHOREOGRAFIA A KONCEPT: Mirka Eliášová
TANCUJÚ A TVORBA: Mirka Eliášová, Veronika Šimková, Romana Packová
HUDOBNÍK: Václav Kalivoda/Tomáš Reindl
ELEKTROAKUSTICKÁ HUDBA, ZVUKOVÁ RÉŽIA A INTERAKTÍVNE REKVIZITY: Jiří Jakl
LIGHT DESIGN A VIDEO: Pavel Havrda
PRODUKCIA: Romana Packová, HTSpE
KOPRODUKCIA: Tanec Praha z. ú. / PONEC - divadlo pro tanec

ZA FINANČNEJ PODPORY MKČR, MHMP, SFK, HTSpE.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.