Event detail
Počúvam Ťa
Date 17. 5. 2022
Time 19:00
Venue Záhrada - Centrum nezávislej kultúry

Diskusia pri príležitosti IDAHOBIT – Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, transfóbii a bifóbii.

 

Rozprávať sa o pálčivých témach bez toho, aby sa diskutujúci „nepohrýzli“, môže byť v dnešnej dobe náročné. Aj keď téma môže byť zaujímavá, bulvár ani sociálne siete príliš nepomáhajú kultivovať spôsob, akým sa diskutuje. Rešpektujúca diskusia je formát, kde akákoľvek agresia, nadávky či urážky sú zakázané. Nebojíme sa pálčivých tém, nebojíme sa ani nesúhlasiť - najdôležitejšie je vypočuť si protistranu a pokúsiť sa pochopiť jej postoj. Našou snahou je vytiahnuť ľudí z virtuálneho prostredia a naučiť ich diskutovať s rešpektom na témy polarizujúce spoločnosť.

V rámci Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, transfóbii a bifóbii organizujeme diskusiu na tému občianskych a ľudských práv LGBTI+ ľudí, o ktorých identite vo verejnom priestore kolujú rôzne informácie, ale aj dezinformácie a polopravdy. Budeme sa rozprávať o hrozbách – fiktívnych aj reálnych, ktoré prináša spoločenský diskurz a mediálny svet do našej každodennosti na danú tému. 

Projekt „Počúvam ťa“ realizuje o. z. Presahy a je financovaný v Programe Active Citizens Fund – Slovakia v rámci Nórskeho finančného mechanizmu.